СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ
Понеділок, 06.05.2024, 14:28
Вітаю Вас Гість | RSSГоловна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Партнери
бесплатное продвижение сайта

Мы вас научим делать ремонт квартиры своими руками без вмешательство специалистов.

Украина онлайн Украинский портАл
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Прибутковий форекс
Супутникове телебачення - історія розвитку

Супутникове телебачення - це спосіб розслабитися і розважитися , дізнатися корисну і цікаву для себе інформацію , бути в курсі останніх світових новин , перенестися на ігрові майданчики улюбленого виду спорту або зануритися в історію. Супутникове телебачення сьогодні стало невід'ємною частиною повсякденності сучасної людини , а уявити життя без нього вже неможливо. Багато , при цьому , навіть не замислюються про те величезній кількості супутників, що знаходяться в космосі , які забезпечують безперебійний перегляд улюбленого каналу. А то , що ще років 30 тому про таку повсякденною речі як супутникове телебачення звичайна людина навіть не мріяв , зараз навіть і не представляється . Тоді ж було все по-іншому ...
Історія супутникового телебачення починається з 60 -х років. Саме тоді з'явилася серйозна проблема передачі сигналу на великі відстані , з якої наземні передавачі впоратися не змогли. Було вирішено застосувати штучні супутники Землі ( ШСЗ ) , які й дозволили передавати інформацію на будь-яке як завгодно дальню відстань на земній поверхні. У той час запуск кожного супутника був подією світового масштабу , який надає величезний вплив у науковій , громадській, політичній , а також економічній сфері. Запуск супутників дозволив використовувати їх не тільки у військових , але і в цивільних цілях. А безпосереднє використання штучних супутників Землі для передачі сигналу телевізійних програм почалося після запуску перших супутників зв'язку . Так , перша телевізійна трансляція з Владивостока в Москву стала можлива завдяки експлуатації першого в світі супутника зв'язку « Молния » , який був виведений на орбіту 23 квітня 1965 .
Для розвитку супутникового телебачення , були розроблені відповідності сигналів супутників з параметрами та налаштуваннями мережі , передавальної на Землі. Наступним кроком стало рішення, прийняте урядами багатьох країн , про створення та зведенні великих прийомних антен величезної потужності . Треба сказати , що первинним завданням було забезпечення прийому трансляції безпосередньо на індивідуальні приймачі дециметрового і метрового діапазонів , які в той час були у використанні у населення. Тим не менш, все прийняте і задумане було лише своєрідною систематизацією бажаного , так як для практичної реалізації належної технічної бази ще не існувало. Хоча всі розуміли , що досягнення необхідних технічних параметрів з часом стане цілком можливим , навіть більше , були впевнені в цьому. Існував цілий ряд супутніх технічних проблем. Так , серйозною проблемою була неможливість спільного використання частотного спектра наземними передавальними засобами і системою НТВ , так як було практично неможливо сконцентрувати випромінювання супутника в межах конкретної зони обслуговування. Наприклад , для охоплення однієї держави супутникова система ставала б на заваді для трансляції сигналу в сусідніх державах. Таке явище стали називати «природним переливом ». Вивчивши проблему, що склалася , Міжнародний Союз Електрозв'язку виділив радіомовної супутникової служби для мовлення супутникового телебачення спеціальну смугу частот в діапазоні 12ГГц .
Наступною важливою датою в історії супутникового телебачення став 1977 , в якому було прийнято міжнародний план супутникового телемовлення . Прийнятий пакт регулював план розміщення запущених супутників на геостаціонарній орбіті , їх зони , параметри частот , встановлював рівні сигналів , перешкод і т.д. Однак , прийнятий план був складений без визначення поняття міжнародного мовлення . Згідно з планом забезпечувалася можливість прийому п'яти виключно національних програм.
Незабаром після того , як були створені відповідні умови для реального розвитку супутникового телебачення , були створені перші супутникові антени « Triax ». Проте , про звернення новинки в маси мова навіть не йшла , тому як антени , зважаючи нової технології , обходилися власнику у величезні гроші , а розміри антени були куди більше сучасних аналогів , доступних будь-якому охочому мати у себе вдома якісне супутникове телебачення . До того часу більшість розвинених країн вже мали розвинену наземну передавальну мережу , здатну забезпечити прийом двох-чотирьох національних програм на всій території держави.
Супутникове телебачення розвивалося , попит на його сервіс підвищувався , а пропозиції розширювалися . Все це дозволило поступово сформуватися тематичним супутникових каналах , по яких відбувалася трансляція , чітко розрахована на певну цільову аудиторію. Так діти отримали можливість насолоджуватися мультфільмами протягом усього дня , у дорослих з'явилися передачі за інтересами , а також освітні , розважальні та пізнавальні канали для всієї родини. Такі програми вимагали трансляції та прийому населенням відразу декількох держав одночасно . Для реалізації такого міжнародного мовлення було прийнято використовувати системи « Фіксованої супутникової служби» (ФСС) , для яких були виділені смуги 4 і 11 - 12ГГц .
Особливо цікаві і популярні канали замислювалися як платні , для чого були створені спеціальні системи кодування сигналу , який надходив з супутника . А компанії, що займалися наданням послуг супутникового телебачення , стали створювати цілі служби , в завдання яких входило відстеження несанкціонованих перехоплень каналів та інформації. Кодування каналів дозволило забезпечити і захист авторських прав , і можливість трансляції на платній основі ( комерційне телебачення ) . У зв'язку з введеними змінами довелося змінити міжнародні правові положення з використання « Фіксованої супутникової служби» , а також ввести нові терміни:
« Непряме поширення » , що означало поширення ФСС для ретрансляції програм , які віщаються з одного і більше пунктів на різні земні станції , з метою їх подальшого розподілу по наземної радіомовної станціям , в тому числі передачу необхідних службових сервісних сигналів;
«Безпосереднє розподіл» , яка означала використання ФСС для ретрансляції програм , які віщаються з одного і більше пунктів , безпосередньо наземними радіомовними станціями без використання проміжних етапів розповсюдження.
У сучасному супутниковому телебаченні тенденції зумовили використання для трансляції своїх частот в різних частинах Світу. Так . Країни Американського континенту використовують переважно діапазон 4ГГц ФСС , тоді як європейські країни - 11 - 12ГГц . Все це пов'язано , головним чином , з історичним шляхом , яким проходила еволюція технічних засобів.
Розвиток супутникового телебачення дозволило кожному відчути себе вільним і вільним у виборі каналів і передач , здатних задовольнити свої інтереси. Зараз скористатися найсучаснішими технологіями супутникового мовлення може будь-хто , достатньо лише підібрати оператора , здатного забезпечити пакет цікавлять каналів і гідне сервісне обслуговування.
Наш партнер
Новини провайдерів
Транспондерні новини
Xtra TV
Віасат
Divan.TV
НТВ+ Україна
OLL TV
Новини сайту
Реклама
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Прибутковий форекс